Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Systemy kaskadowe PULSATOR do 240 kW

System kaskadowy składa się z 2, 3 lub 4 kotłów pulsacyjnych PULSATOR marki Auer oraz zaprojektowanego do systemu modułu hydraulicznego. Rozwiązanie to zapewnia moc od 64 do 240kW i dedykowane jest do budynków wielkopowierzchniowych mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Główne zalety systemu to:

  • dostosowanie mocy do faktycznego zapotrzebowania energetycznego,
  • elastyczność systemu grzewczego,
  • ekonomiczna eksploatacja,
  • możliwość funkcjonowania nawet w przypadku konieczności serwisu pojedynczego kotła,
  • niskie straty postojowe.

Cena z Vat

od 43 000,80 zł

Cena netto

od 34 960,00 zł

System kaskadowy składa się z 2 do 4 kotłów pulsacyjnych i specjalnie zaprojektowanego do systemu modułu hydraulicznego. Rozwiązanie to zapewnia moc od 64 do 240kW i dedykowane jest do budynków wielkopowierzchniowych mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej.

Kotły pulsacyjne PULSATOR są jedynymi gazowymi kotłami kondensacyjnymi wykorzystującymi pulsacyjny system spalania gazu. Technologia ta zapewnia przede wszystkim optymalne wykorzystanie energii, większą ekonomię użytkowania, bardzo tani system wydechowy, zwiększoną trwałość urządzenia oraz ograniczenie czynności serwisowych przy obsłudze kotłów. Każdy kocioł pulsacyjny marki Auer posiada standardowo system sterowania kaskady. Gama modeli kotłów pulsacyjnych składa się z kotłów o mocy 20, 32, 40 i 60 kW. Kotły łączone są poprzez przeznaczony do tego celu moduł hydrauliczny. Składa się on z dwóch kolektorów (zasilającego oraz kolektora powrotu) umożliwiających połączenie w kaskadzie 2, 3 lub 4 kotłów pulsacyjnych PULSATOR.

Kaskada kotłów jest lepszym rozwiązaniem od instalacji jednego urządzenia o dużej mocy. Umożliwia większą elastyczność systemu ogrzewania, lepsze rozdzielenie mocy i optymalne jej wykorzystanie. Rozwiązanie to jest korzystne również ze względów obsługowych. Serwis pojedynczego kotła nie powoduje wyłączenia całego systemu a obciążenie rozkładane jest równomiernie miedzy kotłami, wydłużając ich żywotność.

Dużą zaletą systemu są jego małe straty postojowe (utrata energii w trybie nadzoru) oraz niska emisja szkodliwych czynników do atmosfery.

Dane adresowe

Ciepło-Tech sp.j.
wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce 

ul. Polna 76C
55-010 Groblice

DANE GPS:
"Groblice, ul. Polna 63"